#

Liikunta

Ajankohtaista

Yleisö- ja vakiokäyttövuorojen poikkeukset

Kilpailujen, otteluiden ja tapahtumien aikana ei ole yleisö- ja vakiokäyttövuoroja.

Varmimman tiedon tapahtumista saa soittamalla Kangasniemen kunnan liikuntapaikkahoitajille numeroon 0400 575 682 tai sähköisestä tilavarausjärjestelmästä. Jos huomaat puutteen tai väärän tiedon tilanvarausjärjestelmässä, ilmoitathan siitä!

Urheiluseurat ilmoittavat harjoituksista, otteluista ja vuoroista omilla kotisivuillaan. Järjestöt-sivulta löytyvät alueellaame toimivien seurojen ja yhdistysten yhteystiedot ja kotisivulinkit kohdasta Liikunta / urheilu.

Liikuntatoimi Facebookissa

Liikuntatoimi Facebookissa

Tapahtumista tiedotetaan Kangasniemen liikuntatoimen Facebook-sivuilla
– tervetuloa seuraamaan!

Tulossa olevat turnaukset

Tehomet Areenalla pelattavat jääkiekko-ottelut löytyvät Suomen Jääkiekkoliiton tilastopalvelusta.

Lipas - liikuntapaikka.fi

Lipas – suomalaisten liikuntapaikkojen tietopankista löydät tietoa
myös Kangasniemen liikuntapaikoista!

Uutiset

22.1.2020

Liikuntatoimen tehtäväjako 24.1.-30.9.2020

Tänä aikana liikuntasihteerin työtehtävät liikuntatoimessa hoidetaan seuraavasti: Liikunnanohjaus (ryhmäohjaukset)Fysica Ky / Janne Huttunen kangasniemen.fysica@co.inet.fi Tilavarausjärjestelmä

Yhteystiedot ajalla 24.1.-30.9.2020

(liikuntasihteerin virkavapaa)
  • Liikunnanohjaus (ryhmäohjaukset)
    Fysica Ky / Janne Huttunen
    kangasniemen.fysica@co.inet.fi
  • Tilavarausjärjestelmä ja tilavaraukset
    markkinointisihteeri Paula Ruusupuro
    p. 040 779 5765 paula.ruusupuro@kangasniemi.fi
  • Urheilukeskus
    p. 040 057 5682 urheilukeskus@kangasniemi.fi
  • Liikuntapaikkahoitajien lähiesimiestehtävät, investoinnit, talous, kalustohankinnat, urheiluseurayhteistyö, liikuntapaikat
    kunnanrakennusmestari
    Kalle Manninen
    p. 040 776 9136 kalle.manninen@kangasniemi.fi
  • Liikuntatoimen talousalueen vastaava, LAPE-työ, avustukset, muu liikuntatoimen sovittelu, määräaikaisten palkkaukset, lautakuntien valmistelijatyö
    sivistys- ja hyvinvointijohtaja
    Mika Huovinen
    mika.huovinen@kangasniemi.fi
    / hallintopäällikkö
    Sari Linturi-Sahlman
    p. 040 523 8018 sari.linturi-sahlman@kangasniemi.fi

Otteluyleisöä

Latukone

Takaisin ylös