PALVELUPÄIVÄT TULEVAT!
Kaikille avoimia ja maksuttomia lähipalvelupäiviä järjestetään Kangasniemen Kunnantalon ns. Kelan siivessä tänä syksynä:
-
keskiviikkona 10.9. kello 9–15
keskiviikkona 8.10. kello 9–15
keskiviikkona 12.11. kello 9–15
Tarjolla on perustamis- ja rahoitusneuvontaa pienyritysten kehittämiseen ja investointeihin, osa-aikaiseen yrittäjyyteen ja apua mm. markkinointisuunnitelman kehittämiseen jne. jne.
Paikalla ovat Veej’jakaja ry., Mikkelin seudun Uusyrityskeskus ja Mikkelin seudun työllisyysalueen työnantajapalvelut (starttirahakäsittelijä) ja nyt myös lisäksi Miksei Mikkelin JATKOON-hankkeen hanketyöntekijä, joka palvelee erityisesti yrityksestään luopuvia yrittäjiä.
Veej’jakaja, Työllisyysalue ja Uusyrityskeskus päivystävät koko päivän eli ilman ajanvaraustakin voi tulla.
Tanja Puputti (JATKOON-hanke, yrityksestä luopuvat, yritystään myyvät) on paikalla vain ajanvarauksella .
Tanja Puputti (JATKOON-hanke, yrityksestä luopuvat, yritystään myyvät) on paikalla vain ajanvarauksella .
https://www.veejjakaja.fi/yrityksille/
https://mikkelinuusyrityskeskus.fi/
https://mikkeli.fi/tyo-ja-yrittaminen/mikkelin-seudun-tyollisyyspalvelut/tyonantajat-ja-yrittajat/
Jatkoon-hanke on vasta alkamassa eikä sillä ole vielä verkkosivuja.
Yhdistystoimijat huom! Veej’jakaja ry:n myöntämät rahoitukset on tarkoitettu myös yhteisöjen kehittämiseen ja investointeihin eli yhdistysasioillakin voi ajan varata.
Lisätiedot ja ajanvaraus palvelupäiviin esim. Teijalta 040-199 60 66 teija.skytta@kangasniemi.fi
